Rodzaje wkładek do butów Atlas

ERGO COMFORT

Większa stabilność, optymalne dopasowanie do kształtu stopy, kompensacja temperatury i neutralizacja zapachów w bucie oraz maksymalna wygoda – oto nowa wkładka ERGO Comfort Insole zapewniająca wyjątkowo bezpieczny komfort noszenia marki ATLAS®. Czarna wkładka amortyzująca wstrząsy wykonana jest z pianki tytanowej, zapewnia mocne odbicie w obszarze przedstopia, ma właściwości antystatyczne i składa się w 100% z poliuretanu pochodzącego z odzysku. Jednym z najważniejszych składników jest węgiel aktywny. Ogranicza on zjawisko elektryzacji i eliminuje wilgoć lub nieprzyjemne zapachy. Idealną równowagę między amortyzacją a elastycznością zapewnia niebieska pianka poliestrowa umieszczona w rejonie pięty, wykonana ze szczególnie gęstego otwartokomórkowego poliuretanu. Takie połączenie materiałów zapewnia największą wygodę, utrzymuje suche stopy nawet w wysokiej temperaturze i neutralizuje zarazki w bucie. Dzięki zintegrowanemu systemowi pamięci, wkładka dopasowuje się oprócz tego do indywidualnego kształtu stopy, co nie tylko wydłuża żywotność podeszwy, ale daje również uczucie silnych, niezmęczonych stóp.

 • Wkładka do codziennej pracy
 • Wykonana w 100% z poliuretanu z odzysku
 • Optymalne dopasowanie do geometrii stopy dzięki systemowi pamięci
 • Wykonana z pianki tytanowej podkładka odbijająca w rejonie przedstopia zapewnia silne odbicie
 • Shock Cushioning Point (punkt amortyzacji wstrząsów) jako dodatkowa amortyzacja stopy podczas chodzenia
 • Oddychająca i pochłaniająca wilgoć dzięki performansowemu miksowi tekstyliów
 • Regulacja temperatury i neutralizacja zapachów dzięki zawartości węgla aktywnego
 • Neutralizuje zarazki w bucie
 • Właściwości antystatyczne

ERGO PRO

Wersja Pro serii ERGO uzupełnia zalety wkładki ERGO Comfort Insole o dodatkowe funkcje: Szczególną antypoślizgowość wkładki ERGO Pro Insole zapewnia foliowanie na stronie podeszwy zwróconej w stronę stopy. Specjalna strefa przyczepności zwiększa stabilność, a biomechaniczna wkładka w rejonie przedstopia pomaga dopasować podeszwę do kształtu stopy. Dodatkowa amortyzacja pięty – poduszka odbijająca chroni przed wstrząsami w fazie pierwszego kontaktu z podłożem, podczas gdy pięta jest dynamicznie wprowadzana w ruch toczenia. Ruszaj w drogę i poczuj na całej stopie kontakt 3D dzięki systemowi pamięci! Jeszcze nigdy chodzenie w butach ochronnych ATLAS® nie było tak przyjemne.

 • Profesjonalna wkładka do codziennej pracy
 • Wykonana w 100% z poliuretanu z odzysku
 • Dopasowanie 3D do geometrii stopy dzięki systemowi pamięci
 • Biomechaniczna wkładka w rejonie śródstopia wspiera naturalny ruch toczenia stopy
 • Poduszka piankowa z ekstremalnie gęstej pianki poliuretanowej o otwartych komórkach w rejonie pięty
 • Specjalna strefa przyczepności, tzw. Grip Zone zapewnia maksymalną stabilizację
 • Rebound Pad czyli poduszka odbijająca zapewnia dodatkowe odciążenie na dłuższych dystansach
 • Oddychająca i pochłaniająca wilgoć dzięki performansowemu miksowi tekstyliów
 • Regulacja temperatury i neutralizacja zapachów dzięki zawartości węgla aktywnego
 • Neutralizuje zarazki w bucie
 • Właściwości antystatyczne

Wkładki wymienne ERGO-MED

Relaks dla Twoich stóp

Teraz bieganie i chodzenie staną się prawdziwym wytchnieniem: ekskluzywne wkładki wymienne Ergo-Med® zapewnią twoim stopom odprężenie. Dzięki podparciu łuku podłużnego stopy – o trzech różnych grubościach – wkładki są optymalnie dopasowane do kształtu stopy, a tym samym zapewniają przyjemną, miękką wyściółkę. Następuje odczuwalne odciążenie wrażliwych punktów nacisku i miejsc bolących, dzięki znakomitej amortyzacji i równomiernemu rozłożeniu wagi ciała. Wysokiej jakości wkładki wymienne Ergo-Med® uzyskały certyfikat dla butów ochronnych ATLAS® zgodnie z normą EN ISO 20345. Posiadają właściwości antystatyczne i mogą być noszone również w butach ESD. Wygoda, którą czujesz: krok po kroku.

Jakim jesteś typem ERGO-MED ?

Skontaktuj się z nami. 
Wybierz sam swoją osobistą wkładkę ERGO-MED

WKŁADKA WYMIENNA „LOW”

zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i w naturalny sposób odciąża kręgosłup.

Czy masz skłonności do płaskostopia lub opadania łuku stopy?
Nie jesteś odosobniony z tymi dolegliwościami. W przypadku obniżenia łuku stopy pod wpływem codziennego obciążenia mówi się o płaskiej stopie. Dotyczy to około  15% populacji. Jeśli łuk stopy dotyka podłoża mówi się po platfusie. Ok. 5% populacji cierpi z powodu tej deformacji. Nasze rozwiązanie: Ergo-Med® green.

WKŁADKA WYMIENNA „MEDIUM”

do nieco mocniejszego podparcia stopy: zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i odciąża w naturalny sposób kręgosłup.

Czy masz klasyczną normalną stopę? 
Około 75% populacji ma ‚normalną‘ stopę. Jednak pod wpływem zwiększonego obciążenia, na przykład w środowisku pracy, może dojść do problemów ze stopami. Do miękkiego wyścielenia butów firma ATLAS ® zaleca najbardziej popularną wkładkę: Ergo-Med® blue.

WKŁADKA WYMIENNA „HIGH”

do mocnego podparcia stopy: zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i odciąża w naturalny sposób kręgosłup.

 

Czy cierpisz na objawy przeciążenia przez stopę wydrążoną? 
Około 5% populacji posiada tę wrodzoną deformację stóp. W przypadku stopy wydrążonej łuk podłużny jest nadmiernie wysklepiony, również pod obciążeniem. Stopa prawie nie spełnia funkcji amortyzowania ruchów. Wkładka wymienna ATLAS® może przynieść ulgę: Ergo-Med® red.

CLIMA COMFORT RECYCLING

Wkładka Recycling Insole Comfort składa się w 86% z ekologicznej pianki Ecofoam (ekopianki) pochodzącej z recyklingu. W rezultacie otrzymujemy najwyższy komfort dla Twoich stóp i zrównoważony rozwój dla naszej planety.