Buty Atlas

Dzięki tysiącom dostarczonych par butów roboczych do różnych klientów dobrze rozumiemy potrzeby i wyzwania stawiane przez pracowników. Pomagamy we właściwym doborze rodzaju i rozmiaru butów roboczych.


Główne obszary wsparcia

Najczęstsze wyzwania firm przy doborze obuwia roboczego

Pracując z różnymi firmami zauważyliśmy kilka najczęstszych problemów.


Wśród najważniejszych można wymienić:

 • Nietrwałe i niekomfortowe obuwie
 • Niewłaściwie dobrana długość i tęgość buta
 • Ciągłe narzekania pracowników na złe buty
 • Konieczność wymiany źle dobranego obuwia
 • Zalegające stany magazynowe
 • Problem z wydaniem obuwia pracownikom i prowadzeniem ewidencji .

ATLAS ® TECHNOLOGIA SKANOWANIA - KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORSTWA

 • Dokładnie dopasowane obuwie dla lepszego samopoczucia
 • Pewne chodzenie poprzez dobrze dopasowane obuwie
 • Zmotywowani i zdrowi pracownic
 • Znikome ryzyko upadków, zwichnięć, potknięć
 • Mniejsza absencja pracowników
 • Większa świadomość dbałości o zdrowie, dobre samopoczucie, lepsza efektywność w miejscu pracy


Te korzyści potwierdzają, że aktywny management zdrowia się opłaca!


Konsekwencje noszenia niewłaściwie dopasowanego obuwia ochronnego mogą bardzo źle wpływać na nasze zdrowie i życie. Są to na przykład:

 • wysokie ryzyko zwichnięć częste potknięcia,
 • wypadki poprzez poślizgnięcia
 • złe samopoczucie – niezadowoleni, mało efektywni pracownicy
 • kosztowne wymiany obuwia z powodu trudności z doborem prawidłowych rozmiarów butów.


Buty robocze dopasowane dla każdej stopy

Zalety systemu skanowania stóp butów ATLAS®:

 • szybka, komfortowa obsługa
 • mobilność urządzenia
 • natychmiastowe wyniki skanowania na monitorze
 • indywidualne określenie długości i szerokości stóp
 • indywidualne określenie typu stopy - system skanowania informuje o niedoskonałościach stóp oraz punktach ucisku.


Ponadto podczas skanowania określane są istniejące deformacje stóp, które można korygować przy pomocy specjalnie dopasowanych wkładek. Przyjemne wyścielenie wnętrza obuwia zapewniające wysoki komfort zdrowotny zostanie zapewnione poprzez wkładki ATLAS® Ergo-Med ®:

 • certyfikowane do obuwia ochronnego ATLAS® w/g EN ISO 20345
 • funkcjonalny i przyjemny dla ciała materiał
 • odciążenie od punktów ucisku, bólu
 • wspaniała amortyzacja
 • aktywne wspomaganie ruchu
 • antystatyczne i przystosowane również do ESD
 • rozmiary 36 - 49


Rodzaje wkładek dla obuwia ATLAS®

ATLAS® Ergo-Med ® zielona - niska - dla stopy płaskiej

ATLAS® Ergo-Med ® niebieska - średnia dla stopy normalnej

ATLAS® Ergo-Med ® czerwona - wysoka - dla stopy wydrążonej


ATLAS® system odpowiedniego dopasowywania szerokości butów roboczych zapewni zwiększenie odpowiedniej, dopasowanej do stopy przestrzeni wewnątrz obuwia. Podczas użytkowania butów będzie to powodować uniknięcie odcisków i odparzeń.

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrze dopasowane buty chronią nie tylko nasze stopy, ale także zdrowie. Pary butów, które idealnie pasują do stopy, wspierają jej rozwój, mięśnie, kości, a tym samym bezbolesne ich użytkowanie. W pracy niezwykle ważny jest komfort - obuwie robocze to podstawa zdrowego i bezpiecznego BHP, które dbają o nasz wysoki stopień ochrony.

Statystyczne wyniki badań stóp pracowników są bardzo niepokojące. Aż 65% pracowników oraz 80% młodzieży rozpoczynającej pracę używa niewłaściwego obuwia ochronnego pod względem długości obuwia jak i jego tęgości.

Źle dobrane obuwie powoduje nie tylko chwilowy dyskomfort, ale często też długotrwałe problemy ze zdrowiem i to nie tylko te problemy związane ze stopami. Co może Ci grozić, kiedy nosisz źle dobrane buty robocze? Lista problemów jest naprawdę długa i niepokojąca. Nieodpowiednio dobrane mogą powodować bóle stawów skokowych, kolanowych i biodrowych. Z kolei takie, które później okazują się zbyt ciasne, za duże lub wykonane z nieodpowiedniego materiału, tylko pogarszają znacząco wygląd Twoich stóp. Pojawiające się odciski i otarcia sprawiają, że Twoje stopy wyglądają po prostu bardzo nieestetycznie, a później po prostu czujemy wstyd pokazywać je w odkrytych butach. Twoje stopy na pewno będą Ci wdzięczne za wygodne i solidne obuwie.


Technologia butów Atlas

Wymagania klientów są bardzo indywidualne i stale rosną. Należy te wymagania znać i rozumieć, aby móc już dzisiaj lepiej pracować nad innowacjami jutra. Zespół z działu badawczo- rozwojowego rmy Atlas stale pracuje nad optymalizacją cech użytkowych produktów. Projektuje i testuje nowe materiały na cholewki i podeszwy oraz ich wykańczanie, zarówno w zakładzie w Brazylii, jak i w Dortmundzie. Firma dobrze zna rzemiosło obuwnicze, ale wdraża do produkcji coraz to nowsze technologie, takie jak na przykład druk 3D. Celem jest rozbudowywać pozycję lidera w zakresie innowacji.


System amortyzacji 3D

Redukcja nacisku

WKŁADKA REDUKUJĄCA NACISK

Indywidualnie dopasowana, zmniejszająca nacisk wkładka zapewnia przyjemny komfort chodzenia. Anatomicznie ukształtowana wkładka zapewnia naturalne wsparcie podłużnego łuku stopy. Ponadto jej wysoka elastyczność zapewnia również przyjemne tłumienie energii kroku.

Amortyzująca środkowa

AMORTYZUJĄCA PODESZWA ŚRODKOWA

Amortyzująca i wygodna podeszwa środkowa wykonana z MPU® (wielofunkcyjnego poliuretanu) zapewnia miękką wyściółkę na całej powierzchni. Doskonałe cechy podeszwy środkowej są oparte na 3- częściowej amortyzacji na całej powierzchni stopy, składającej się z odciążającej amortyzacji pięty, zintegrowanego wsparcia śródstopia i optymalnej amortyzacji przedstopia. Równomierny rozkład nacisku pozwala zapobiec problemom z plecami i stawami. Ponadto wrażliwe punkty nacisku i miejsca bolące są odciążone w odczuwalny sposób.

Dynamiczny system

DYNAMICZNY SYSTEM PODESZWY

Dzięki innowacyjnemu procesowi spieniania MPU®, ATLAS® produkuje antypoślizgowe systemy podeszwy, które są indywidualnie dostosowane do miejsca pracy. Podeszwa zewnętrzna i wygodna podeszwa środkowa tworzą dynamiczną całość, która lekko jak piórko amortyzuje wstrząsy.

Koncepcja CLIMA-STREAM

Koncepcja Clima-stream® rmy ATLAS® maksymalnie zwiększa oddychalność, wyrównuje wilgotność wewnątrz buta i optymalnie dostosowuje się do temperatury otoczenia. Zastosowanie wysokiej jakości materiału wierzchniego o szczególnej oddychalności, termoregulująca wyściółka wewnętrzna oraz wkładka Klima Komfort® zapewniają wyjątkowy komfort noszenia.

Clima optymailzacja

Temperatura naszego ciała jak i temperatura w bucie są bardzo ważne dla wzrostu wydajności pracy. Koncepcja clima-stream® powoduje utrzymywanie odpowiedniej temperatury w bucie. Wahania temperatury na zewnątrz nie mają wtedy wpływu na temperaturę wewnątrz buta, co bezpośrednio wpływa na komfort codziennej pracy.

Clima Stream+

Optymalna komfortowa temperatura w bucie to 32 ° C. Nawet najmniejsze wahania 1-2 stopni prowadzą do nieprzyjemnego uczucia gorących lub zimnych stóp.

Clima Stream-

Właściwości materiałów clima- stream® optymalnie kompensują te wahania temperatury. Jest to możliwe tylko dzięki doskonałemu połączeniu i koordynacji różnych materiałów clima- stream®.

ESD - ELECTRO STATIC DISCHARGE

Obuwie ochronne zgodne z normą DIN EN ISO 20345

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie buty ochronne są produkowane zgodnie ze wymogami normy DIN EN ISO 20345. W normie tej nie ma opisanych wymagań dotyczących standardu ESD. Jest tu zdefiniowany tylko zakres antystatyczny dla obuwia ochronnego.

Obuwie antystatyczne należy stosować, jeśli zachodzi konieczność zmniejszenia ładunku elektrostatycznego i jednocześnie nie jest wykluczony kontakt z urządzeniami pod napięciem. Małe porażenia prądem elektrycznym spowodowane wyładowaniami elektrostatycznymi nie są z reguły niebezpieczne dla ludzi, ale mogą mieć poważne konsekwencje w obszarach zagrożonych wybuchem lub podczas dotykania czułych elementów.

W normie DIN EN ISO 20345 określona jest rezystywność dla wszystkich butów ochronnych. Musi być zawarta w przedziale większym niż 105 omów (100 kΩ) i mniejszym niż 109 omów (1000 MΩ)

Oznakowanie obuwia ESD

Symbol ESD zgodnie z normą DIN EN 61340 służy do oznakowania produktów chroniących przed efektem ESD. Nie chodzi tu o wymóg normy dla obuwia DIN EN ISO 20345. Obuwie zakwali kowane jako ESD gwarantuje elektryczną rezystywność określoną metodą pomiaru człowiek-but-podłoże zgodnie z normą DIN EN 61340-5-1 wynoszącą <108 omów (100 MΩ). Służy to ochronie wyrobów w procesie produkcji oraz podczas pracy w obszarach zagrożonych wybuchem.

Zasadniczo buty ESD mają te same cechy bezpieczeństwa, jak buty bez symbolu ESD. Producent obuwia gwarantuje tutaj jedynie określoną powyżej rezystywność. Cechy związane z bezpieczeństwem są identyczne dla obu grup obuwia, a więc np. elektryk podczas swojej normalnej pracy musi nosić również obuwie ochronne ESD. Ocenę tego, czy w przypadku pracy z urządzeniami lub podzespołami pod napięciem należy podjąć dodatkowe środki ochronne, należy przeprowadzić na podstawie oceny ryzyka na stanowisku pracy.


SYSTEM ATLAS® Z RÓŻNYMI ROZMIARAMI TĘGOŚCI W10, W12, W13, W14

Wszystkie buty ochronne ATLAS® o standardowej tęgości 10 posiadają szeroki fason, dopasowany do anatomii stopy. Ponadto klient może skorzystać z naszego indywidualnego systemu różnych rozmiarów tęgości. Dzięki tej koncepcji możemy zaoferować odpowiedni but dla każdego.

System BOA® Fit:

System BOA® Fit zapewnia optymalne dopasowanie buta, które jest doskonale przystosowane do miejsca pracy. Składa się z trzech głównych elementów: precyzyjnie regulowanego pokrętła, lekkich, niezwykle wytrzymałych linek i szlufek o niskim współczynniku tarcia. Wszystkie systemy BOA® Fit umożliwiają szybko i bez wysiłku precyzyjne dopasowanie buta.

1. POKRĘTŁO - umożliwia szybkie odpinanie i precyzyjne dopasowanie buta.

2. LINKA - lekka, wytrzymała i specjalnie zaprojektowana pod kątem największego obciążenia.

3. SZLUFKI - szlufki do linki o niskim współczynniku tarcia zapewniają bezproblemowe zapinanie buta.System BOA® Fit:

 • tworzy bezpośrednie połączenie między stopą a butem i tym samym wspiera szybkie i silne zmiany kierunku oraz naturalne wykonywanie ruchów, dzięki czemu zapewnia swobodę ruchu
 • zapewnia eksplozywność i nieporównywalną dokładność
 • oszczędza siłę, ponieważ poprawia krążenie krwi i efektywność wykonywania ruchów
 • opracowany z niezwykle wytrzymałych materiałów o najwyższej jakości i przetestowany w najtrudniejszych warunkach gwarantuje najlepsze cechy użytkowe w każdym środowisku.

BUTY ROBOCZE ATLAS® ZAPROJEKTOWANE SPECJALNIE DLA KOBIECEJ STOPY

Modele damskie butów ATLAS zostały specjalnie opracowane pod kątem wymagań i anatomii kobiecej stopy, dzięki czemu zapewniają maksymalny komfort użytkowania w miejscu pracy. Szczególną rolę podczas projektowania odegrał wysoki poziom wygody i przyjemna miękkość wyściółki wewnętrznej. W ten sposób, dzięki uwzględnieniu wymogów anatomicznych i przy wykorzystaniu najnowszych technologii, możliwe było opracowanie modelu damskiego o najwyższym stopniu elastyczności, dynamiki i komfortu.

Modele damskie

WKŁADKI WYMIENNE ERGO-MED

Relaks dla Twoich stóp

Teraz bieganie i chodzenie staną się prawdziwym wytchnieniem: ekskluzywne wkładki wymienne Ergo-Med® zapewnią twoim stopom odprężenie. Dzięki podparciu łuku podłużnego stopy – o trzech różnych grubościach – wkładki są optymalnie dopasowane do kształtu stopy, a tym samym zapewniają przyjemną, miękką wyściółkę. Następuje odczuwalne odciążenie wrażliwych punktów nacisku i miejsc bolących, dzięki znakomitej amortyzacji i równomiernemu rozłożeniu wagi ciała. Wysokiej jakości wkładki wymienne Ergo- Med® uzyskały certy kat dla butów ochronnych ATLAS® zgodnie z normą EN ISO 20345. Posiadają właściwości antystatyczne i mogą być noszone również w butach ESD. Wygoda, którą czujesz krok po kroku.

Wkładka low

WKŁADKA WYMIENNA ‚LOW‘ - zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i w naturalny sposób odciąża kręgosłup.


 Czy masz skłonności do płaskostopia
lub opadania łuku stopy?

Nie jesteś odosobniony z tymi dolegliwościami. W przypadku obniżenia łuku stopy pod wpływem codziennego obciążenia mówi się o płaskiej stopie. Dotyczy to około 15% populacji. Jeśli łuk stopy dotyka podłoża mówi się o platfusie. Ok. 5% populacji cierpi z powodu tej deformacji. Nasze rozwiązanie Ergo-Med® green.

Wkładka medium

WKŁADKA WYMIENNA ‚MEDIUM‘ - do nieco mocniejszego podparcia stopy, zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i odciąża w naturalny sposób kręgosłup.

Czy masz klasyczną normalną stopę?

Około 75% populacji ma ‚normalną‘ stopę. Jednak pod wpływem zwiększonego obciążenia, na przykład w środowisku pracy, może dojść do problemów ze stopami. Do miękkiego wyścielenia butów rma ATLAS ® zaleca najbardziej popularną wkładkę Ergo-Med® blue.

WKŁADKA WYMIENNA ‚HIGH‘ - do mocnego podparcia stopy, zapewnia przyjemną, miękką wyściółkę dla stóp w bucie i odciąża w naturalny sposób kręgosłup.


Czy cierpisz na objawy przeciążenia przez stopę wydrążoną?

Około 5% populacji posiada tę wrodzoną deformację stóp. W przypadku stopy wydrążonej łuk podłużny jest nadmiernie wysklepiony, również pod obciążeniem. Stopa prawie nie spełnia funkcji amortyzowania ruchów. Wkładka wymienna ATLAS® może przynieść ulgę Ergo- Med® red.

Materiały do produkcji butów Atlas

Dobra jakość oznacza nie tylko zastosowanie wyłącznie najlepszych materiałów, lecz także ich doskonałą obróbkę. Firma Atlas jest producentem obuwia i wytwarza swoje produkty całkowicie samodzielnie: począwszy od skóry bydlęcej aż po gotowy but. Firma ma najlepszą wiedzę o pochodzeniu i znakomitej jakości użytych surowców i łączy je z rzemieślniczym kunsztem, wspieranym najnowocześniejszymi technologiami. W ten sposób powstaje produkt, który potra codziennie na nowo zachwycać klientów.


Z czego wykonane jest obuwie ochronne Atlas?

Wodoodporna skóra gładka ATLAS®

wykorzystuje do produkcji wyłącznie najlepszej jakości skóry bydlęce. Niezwykle staranna selekcja zapewnia, że używana jest wyłącznie idealna, miękka skóra. Wodoodporna skóra gładka ATLAS musi sprostać szczególnym wyzwaniom przez cały dzień pracy. Bydlęca pełna skóra licowa o grubości ok. 2 mm wyróżnia się szczególnie stałą wodoodpornością, dzięki czemu zapewnia suchość stóp przez wiele godzin. Ponadto cechuje ją szczególna oddychalność, trwałość i odporność na deformację.    

Skóra nubukowa SOFT

Skóra nubukowa SOFT ATLAS w produkcji obuwia ochronnego musi sprostać szczególnym wyzwaniom przez cały dzień pracy. Pełnoziarnista skóra bydlęca o grubości ok. 2 mm wyróżnia się szczególnie dobrą oddychalnością i miękkością w dotyku.

Skóra nubukowa OILED

Skóra nubukowa Oiled ATLAS musi sprostać szczególnym wyzwaniom pracowników. Pełnoziarnista skóra bydlęca o grubości ok. 2 mm wyróżnia się szczególnie dobrą oddychalnością i miękkością w dotyku, a dzięki specjalnej obróbce jest wyjątkowo wodoodporna i ma atrakcyjny wygląd.

Skóra

ATLAS® jako producent obuwia ochronnego jest członkiem LEATHER WORKING GROUP

ATLAS® przyjmując członkostwo w Leather Working Group (LWG) uzupełnia swoje portfolio kooperacji w dziedzinie pozyskiwania surowców. Członkostwo datuje się od początku roku 2016 i zobowiązuje ono do ekologicznego przetwarzania skór skórzanych w zakładach produkcyjnych

ATLAS®. Gremium to, od momentu założenia w roku 2005, skupia różne marki, producentów i wytwórców skór, których celem jest ustalenie konkretnych zasad przyjaznej dla środowiska produkcji i przetwarzania skór.

ATLAS® pozyskuje skóry z garbarni, które pomyślnie przeszły audyt LWG i tym samym spełniają normy zawarte w protokole audytu. Certyfikat LWG umożliwia transparentną i stałą kontrolę dostawców skór pod kątem ochrony środowiska, a tym samym aktywnie wspiera jego ochronę. „ATLAS® kładzie duży nacisk na ochronę środowiska i dlatego bardzo cieszymy się, że możemy być częścią tego partnerstwa“ – mówi Andreas Prentki, dyrektor zarządzający ATLAS®-Brasil.

Oprócz funkcjonalnych wyściółek, które już od dawna spełniają wymagania norm Oeko-Tex Standard 100, teraz również pochodzenie i obróbka tych materiałów skórzanych sprawdzana i oceniana jest przez niezależną komisję. ATLAS® przetwarza wyłącznie skóry bydlęce z Ameryki Południowej, które muszą spełniać najwyższe standardy jakościowe. Jakość skóry jest sprawdzana codziennie w ramach systemu stałego zapewniania jakości, który rozpoczyna się już w zakładach poddostawców.

Materiał wierzchni MESH

Zaawansowany technologicznie materiał MESH UPPER doskonale otacza stopę i gwarantuje użytkownikowi trwałą oddychalność, elastyczność i niepowtarzalny komfort dla stóp podczas noszenia. Przewiewna tekstura tkaniny gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza, a tym samym zapewnia stale przyjemny mikroklimat we wnętrzu butów 

Materiał wierzchni SPORTLINE

Materiał wierzchni SportLine to tkanina wykonana z włókien tekstylnych, łącząca w sobie różne zalety. Tkanina jest szczególnie przepuszczalna dla powietrza, ma właściwości oddychające i dlatego zapewnia wysoki komfort podczas noszenia. Dzięki swoim właściwościom hydrofobowym jest również wodoodporna, szybkoschnąca i wytrzymała.

Materiał wierzchni CORDURA CORDURA

to zaawansowana technologicznie tkanina wykonana z włókien nylonowych o przewiewnej teksturze, która spełnia najtrudniejsze wymagania podczas użytkowania. Jest to niezwykle wytrzymały, oddychający i jednocześnie lekki rodzaj materiału, który doskonale sprawdza się w produkcji nowych modeli. Jest on również wodo- i brudoodporny, łatwy w pielęgnacji i trwale odporny na odkształcenia.

Funkcjonalna podszewka AKTIV-X

Szczególnie w codziennej pracy przy dużym wysiłku fizycznym wymaga się, a nawet oczekuje od obuwia ochronnego, żeby regulowało temperaturę wewnątrz butów. Funkcjonalna podszewka aktiv-X oznacza wysokiej jakości produkt, innowacyjną technologię i zapewnia użytkownikowi stałą, aktywną regulację wilgotności. Funkcjonalna podszewka aktiv-X ma działanie regulujące wilgoć i zapewnia szybkie wysychanie butów. Nie farbuje, jest przyjazna dla skóry i odporna na ścieranie. Ponadto posiada atest zgodnie z Oeko-Tex Standard 100.

Funkcjonalna podszewka GORE-TEX

Funkcjonalna podszewka GORE-TEX jest w stanie zapewnić najlepsze właściwości użytkowe niezależnie od wiatru i pogody. Niezawodna wodoszczelność zapobiega wnikaniu wilgoci. Wysoki komfort w środku buta, doskonała ochrona na zewnątrz, przez cały rok. Membrana GORE-TEX odprowadza ciepło i wilgoć stopy na zewnątrz, zapewniając w ten sposób przyjemną regulację temperatury stopy, również w upalne dni. Membrana GORE-TEX® posiada 1,4 miliarda mikroskopijnych porów. Pory te są 20 000 razy mniejsze niż kropla wody, ale większe niż cząsteczka pary wodnej. Oznacza to, że membrana GORE-TEX® jest z zewnątrz całkowicie wodoszczelna. Jednak pot w postaci pary wodnej może bez przeszkód wydostawać się z wewnątrz na zewnątrz.

Light KNIT

Nowe modele butów Atlas RUNNER posiadają zintegrowany z cholewką język dzięki czemu oferują wyjątkową elastyczność i dopasowanie do stopy "jak w skarpetce". Całość wykonana jest z bardzo wygodnego, elastycznego i bezszwowego materiału LIGHT KNIT

W wewnętrznej części buta znajduje się siatka, która poprawia oddychalność, dzięki czemu gwarantowane jest uczucie przyjemnego, lekkiego przewiewu. Na zewnątrz zastosowano zwartą i mocną strukturę, aby osiągnąć wysoką trwałość. Takie połączenie materiałów tworzy optymalną wydajność podczas wypoczynku i pracy.

Atlas producent obuwia ochronnego

ATLAS® – z pasją do jakości ATLAS® – firma obuwnicza należy do wiodących producentów obuwia ochronnego w Europie.

Od momentu założenia w roku 1910 ATLAS® produkuje innowacyjne obuwie robocze. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Dortmundzie rocznie wytwarzanych jest 2,6 miliona par obuwia ochronnego i rozsyłanych po całej Europie. Stoi za tym zaangażowany zespół ponad 1450 pracowników. Duże kompetencje produkcyjne opierają się na doświadczonych specjalistach, których know-how stanowi decydujący czynnik sukcesu.

Jako międzynarodowa firma ATLAS® obuwie jest wiodącym producentem innowacyjnego obuwia ochronnego w Europie. Do grona klientów firmy ATLAS® należą czołowe europejskie przedsiębiorstwa przemysłowe i najwięksi przedstawiciele handlu specjalistycznego.

Każdy but ochronny marki ATLAS® jest wyrobem najwyższej jakości, dokładnie dostosowanym do potrzeb klienta. Buty ATLAS® wytwarzane są ze starannie wybranych materiałów, z najwyższą niezawodnością i precyzyjnym wykonaniem i nawet jutro będą one zachwycać nabywców.

ATLAS® jest zawsze o krok do przodu

Centrum logistyczne firmy ATLAS® z ponad 300 000 parami butów pracuje szybko, elastycznie i dlatego może zagwarantować tryb dostawy just-in-time ATLAS® dla całego handlu specjalistycznego i klientów przemysłowych. Nowoczesne centrum logistyczne gwarantuje najszybszy możliwy dostęp do wszystkich butów ochronnych. Klienci korzystają z innowacji i elastycznej obsługi. Ponad 500 000 pozycji magazynowych w połączeniu ze zoptymalizowaną logistyką dostaw sprawia, że obuwie ochronne jest dostarczane do klienta w ciągu 24 godzin.

Buty robocze ATLAS® prosto z Brazylii

Rozwój wyrobów i produkcja to obecnie zadanie globalne. Części skórzane do obuwia ochronnego produkowane są w fabryce w południowej Brazylii. Zakłady produkcyjne ATLAS® znajdują się w stanie Rio Grande do Sul, niedaleko granicy z Argentyną – w mieście uniwersyteckim Lajeado oraz w Bom Retiro. Podstawowymi wyróżnikami marki ATLAS® były zawsze jakość i wysoka wartość produktów. Wysokie wymagania produktowe przyczyniają się do tego, aby ludzie w miejscu pracy byli optymalnie chronieni, a jednocześnie gwarantowany był wysoki komfort użytkowania. Dlatego do produkcji używana jest szlachetna, wysokiej jakości skóra. Na południu Brazylii bydło rasy Black Angus jest wypasane na gigantycznej równinie trawiastej, zwanej żartobliwie „największym pastwiskiem krów na świecie”. Ze skóry bydlęcej powstaje wysokiej jakości produkt, który jest czymś więcej niż tylko materiałem. Jakość skóry zapewnia najwyższy komfort noszenia i jest wyjątkowo trwała. 

Bardzo szczególne relacje

Codziennie z takiej skóry wykonywane są wierzchnie części obuwia, w wielu precyzyjnych fazach roboczych i przy wsparciu najnowocześniejszych technologii produkcyjnych. Ponad 1200 pracowników przy użyciu najnowocześniejszych maszyn do produkcji wytwarza cholewki wysokiej jakości: wierzchnie części obuwia ATLAS®. Następnie przechodzi się do finalnego wykończenia, po którym, po końcowej kontroli, gotowe cholewki butów rozpoczynają podróż do Dortmundu. Nowoczesne wyposażenie budynków oraz zastosowanie zaawansowanych technologii stwarza doskonałe warunki pracy dla pracowników. Podobnie jak bezpłatne przedszkole, które oferuje całodzienną opiekę i posiłki, jest to bardzo szczególna korzyść dla pracowników w Bom Retiro.

Buty robocze z Dortmundu

Fabryka obuwia ATLAS® w Dortmundzie wytwarza buty robocze przez 24 godziny na dobę lekkie i innowacyjne podeszwy do naszych 2,6 milionów par obuwia ochronnego na 9 ultranowoczesnych maszynach PU. Dzięki drukowi 3D, najnowocześniejszym robotom i największemu obecnie na świecie urządzeniu do wtrysku PU, ATLAS® obuwie oferuje klientom najwyższą jakość dla potrzeb ich środowiska pracy. Made in Dortmund! W dziale finalnego wykończenia obuwie robocze otrzymuje ostatni szlif, zanim będzie gotowe do wysyłki w całej Europie.

Nie wiesz co wybrać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci w doborze właściwych środków ochrony.

Podaj poprawny e-mail.
×