Ochrona dróg oddechowych

Sprzęt chroniący drogi oddechowe przed pyłami i substancjami chemicznymi, należy do III kategorii wg Dyrektywy 89/686/EWG, czyli należą do środków związanych z największym ryzykiem utraty zdrowia.

Spowodowane jest to tym, że wchłanianie do organizmu niebezpiecznych substancji chemicznych może spowodować wiele chorób groźnych dla zdrowia i życia.
W tej kategorii zgromadzone są środki bezpieczeństwa mające na celu wyeliminowanie wszystkich niekorzystnych czynników i zabezpieczenie dróg oddechowych pracownika.


Maski BHP – Poznań
(Środa Wielkopolska) MMG

Sprzęt ochronny układu oddechowego, obejmujący na przykład maski BHP stanowi podstawową ochronę przed poważnymi zagrożeniami życia oraz zdrowia pracownika. Praca na budowie albo w niektórych gałęziach przemysłu, na przykład w przemyśle wydobywczym czy związanym z przetwórstwem drzewnym często naraża pracowników na kontakt z pyłem lub z innymi czynnymi substancjami drażniącymi czy szkodliwymi dla ludzkiego układu oddechowego. Nawet stosunkowo niedługa ekspozycja dróg oddechowych na pył, kurz lub inne agresywne czynniki bez odpowiedniego zabezpieczenia może narazić pracownika na poważne konsekwencje zdrowotne. W skrajnych przypadkach może prowadzić do długotrwałego, a nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak również skutkować utratą życia. Zgodnie z wymogami BHP, w miejscach, gdzie powstaje pył, wymagane są przeciwpyłowe maski BHP. Poznań skupia wiele gałęzi przemysłu, w których takie wyposażenie jest niezbędne. Dzięki niemu zabezpiecza się wrażliwy układ oddechowy. W sytuacji, w której ochrona wymaga spełnienia podstwowych wymogów związanych z troską o układ oddechowy, świetnie spisują się maski BHP. Poznań i jego okolice mają spore zapotrzebowanie na takie produkty.


Nie wiesz co wybrać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci w doborze właściwych środków ochrony.

Podaj poprawny e-mail.

Maski muszą odpowiadać wszelkim normom i posiadać atesty oraz dopuszczenia wymagane na rynku polskim. Sprzęt chroniący drogi oddechowe przed pyłami i substancjami chemicznymi należy do III kategorii wg Dyrektywy 89/686/EWG. Ochrona taka może być skuteczna tylko wtedy, gdy używa się odpowiedniej jakości sprzętu ochronnego, np. takiego jak nasze maski BHP. Na naszej stronie można zapoznać się z wykazem norm, które muszą być spełnione w trosce o zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa dróg oddechowych, a właściwie w trosce o cały układ oddechowy. Ochrona zdrowia naszych Klientów jest dla nas najważniejsza. Poznań to miasto, w którym jesteśmy znanym i sprawdzonym dostawcą profesjonalnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Okres trwałości:
Przy odpowiednim przechowywaniu czas składowania półmasek przeciwpyłowych wynosi do 60 miesięcy od daty produkcji. Półmaska przeciwpyłowa jest sprzętem jednorazowego użytku. Nie wolno jej prać ani czyścić. Szczegółowe okresy trwałości poszczególnych ochron dróg oddechowych określono w instrukcjach użytkowania dołączonych do każdego produktu.

Wykaz norm:
EN 12941 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Oczyszczający sprzęt z wymuszonym przepływem powietrza wyposażonym w hełm lub kaptur. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 140 - Sprzęt ochrony układu oddechowego. Półmaski i ćwierćmaski. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 143 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Filtry. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 14387 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Pochłaniacze i filtorpochłaniacze. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 149 – Pólmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 405 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Półmaski pochłaniające lub filtrującopochłaniające z zaworami. Wymagania, badanie, znakowanie.
EN 136 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Maski. Wymagania, badania, znakowanie.
EN 141 – Sprzęt ochrony układu oddechowego. Pochłaniacze i filtropochłaniacze. Wymagania, badania, znakowanie.
BS 4275 – Przewodnik do wdrożenia urządzeń skutecznego programu ochrony dróg oddechowych.

Oferta dostosowana do potrzeb firm

Mamy doświadczenie w pracy z wieloma branżami. Skorzystaj z naszej ofert.

Branża techniczna

Branża budowlana

Branża motoryzacyjna

Branża przemysłowa

Branża stoczniowa

Przemysł spożywczy

Branża logistyczna

Inne

Z naszych usług korzysta już wiele firm:

×