Ochrona głowy

Głowa należy do części ciała najbardziej narażonych na uszkodzenia i urazy podczas większości rodzajów aktywności zawodowej.

Częstym problemem w wielu firmach jest odpowiedni dobór środków ochrony głowy podczas pracy. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kaski, hełmy, czy nawet czapki. Wszystkie one zapewniają ochronę głowy pracownika przed możliwymi zagrożeniami.

W tej kategorii zgromadzone są środki ochrony osobistej chroniące głowę przed urazami mogącymi powstać w miejscu pracy, w którym występuje zagrożenie urazami powstałymi od spadających lub szybko poruszających się przedmiotów.

Kaski ochronne oraz inne akcesoria do ochrony głowy w sklepie MMG

Hełm ochronny to nieodłączny element wyposażenia na wielu stanowiskach pracy. Powszechnie stosuje się te okrycia głowy w branżach takich jak budownictwo, górnictwo, energetyka czy inne. Kaski ochronne noszą nie tylko osoby będące w bezpośrednim zagrożeniu, ale także przebywające w przestrzeni narażonej na niebezpieczeństwo.

Nakrycia głowy mają obowiązek nosić zarówno pracownicy, jak i inwestorzy czy goście i inne osoby postronne. Ten wymóg jest regulowany ustawowo, dlatego to na pracodawcy spoczywa obowiązek zapewnienia środków ochrony indywidualnej zgodnie z obowiązującymi normami, takich jak m.in. kaski ochronne. Nasza firma ma dla Państwa zróżnicowaną ofertę tego asortymentu, hełmy lekkie oraz ochronne, kaski do pracy na wysokości oraz hełmy elektroizolacyjne do prac przy instalacjach niskiego napięcia.

Używaj hełmów ochronnych w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Wybierając ochronne nakrycie głowy, należy kierować się jego przeznaczeniem oraz wygodą. Z tego powodu nie powinno ono być ani za małe, ani za duże. Kaski ochronne występują w rozmiarach uniwersalnych z zastosowaniem różnych kolorów. Należy mieć na uwadze, iż tylko prawidłowo dobrany kask spełni funkcję ochronną, nie zapominając o dodatkowych zabezpieczeniach BHP. Środki ochrony indywidualnej zgodnie z nazwą pełnią funkcję ochronną naszego życia i zdrowia, niwelują skutki wszelkich możliwie niebezpiecznych zdarzeń. Zapewnienie odpowiedniego nakrycia głowy użytkownika to gwarancja bezpieczeństwa Państwa pracowników w miejscu pracy.

Ochrona głowy odpryski
Ochrona głowy

Jak zbudowany jest hełm ochronny?

Środki BHP do ochrony głowy w zależności od przeznaczenia różnią się konstrukcją. Nie mniej tego można wskazać na ich trzy wspólne elementy: skorupę, więźbę oraz pas główny.

Najważniejszym elementem hełmu z punktu widzenia elektrostatyki jest skorupa. Jej podstawowym zadaniem jest przejęcie uderzenia, częściowe pochłonięcie jego energii i przekazanie pozostałej jej części na więźbę. Nie styka się ona bezpośrednio z głową użytkownika. Najczęściej stosowanymi surowcami do produkcji skorup są: polietylen, poliamid, ABS i kompozyty mat szklanych utwardzanych żywicami syntetycznymi. Zasadniczą wadą tych materiałów, głównie ze względu na właściwości elektrostatyczne takie jak: wysoka rezystancja, ograniczone możliwości odprowadzenia zgromadzonego ładunku (sposób mocowania), łatwość wprowadzenia ładunków na powierzchnię (pocieranie), jest możliwość powodowania zagrożeń w strefach gdzie występuje atmosfera wybuchowa.

Nie wiesz co wybrać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci w doborze właściwych środków ochrony.

Podaj poprawny e-mail.
×