Ochrona rąk

Rękawice ochronne to jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych produktów ochrony osobistej.

Ręce pracownika są najbardziej narażoną na uszkodzenia i urazy częścią ciała. Warto zaznaczyć, że aż 44% urazów powstałych podczas pracy dotyczy właśnie kończyn górnych. Za pomocą dłoni wykonujemy wszelkie prace, dlatego musimy o nie szczególnie dbać. Ręce pracownika są narażone na różnego rodzaju zagrożenia takie jak działanie niebezpiecznych czynników, uszkodzenia i urazy podczas wykonywania różnych zadań, dlatego też w każdym przypadku ochrona rąk jest bardzo ważna.

W tej kategorii znajduje się szeroki asortyment produktów do ochrony rąk, co gwarantuje, że każdy może dobrać ochronę dla rąk odpowiednią do specyfiki wykonywanych prac z uwzględnieniem zachowania komfortu.

Rękawice robocze w ofercie MMG

Nie ma bardziej precyzyjnego narzędzia niż ludzka ręka. Dłoń potrafi wykonać najbardziej skomplikowane czynności, wymagające niezwykłej skrupulatności w działaniu. Niestety, pomimo że ręce człowieka są niemal doskonałym przyrządem, to są one niebywale delikatne i podatne na urazy. Dlatego, dla właściwej ochrony rąk podczas pracy, należy zawsze zakładać odpowiednie rękawice robocze, które skutecznie zabezpieczą i osłonią dłonie przed bolesnym zranieniem czy też inną, poważną kontuzją. Rękawice robocze stosuje się wszędzie tam, gdzie pojawia się zagrożenia uszkodzenia mechanicznego rąk, ale również możliwość kontaktu ze szkodliwymi substancjami pochodzenia chemicznego, które mogą mieć niekorzystny wpływ na ręce. W takich sytuacjach noszenie odpowiednich rękawic roboczych jest wręcz koniecznością. W zależności od rodzaju wykonywanych czynności ochronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, poparzeniami, ale również innymi nieoczekiwanymi urazami. Okres trwałości rękawic można określić na podstawie zużycia produktu. Wystąpienie mechanicznych uszkodzeń powoduje, iż rękawice powinny być natychmiast wycofane z użytkowania. Więcej informacji podanych jest zazwyczaj w instrukcji użytkowania dołączonej do każdego produktu.

Przykład rękawic roboczych
Odpowiednie rękawice ochronne

Noszenie odpowiednich rękawic ochronnych jest obowiązkiem każdego pracownika, który wykonuje prace, podczas których istnieje zagrożenie powstania obrażeń rąk. Nowoczesne rękawice robocze są wykonane z niezwykle trwałych, odpornych na zniszczenie, a zarazem przyjaznych dla skóry materiałów. Zaawansowane technologie wykorzystywane do ich produkcji sprawiają, że ręce ubrane w ochronne rękawice są zawsze doskonale chronione przed urazami, a zarazem dalej mogą z ogromną precyzją i dokładnością wykonywać przeróżne czynności, wynikające z charakteru danej pracy. Tak, jak wszystkie produkty ochrony indywidualnej, także rękawice wymagają odpowiedniego dobrania. To właśnie prawidłowy dobór, a nie jedynie ich stosowanie, jest gwarancją bezpieczeństwa. Wybierając rękawice należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich właściwości ochronne, a także rozmiar oraz z jakiego materiału są wykonane. Niezwykle istotne jest upewnienie się, że dany produkt jest zgodny z odpowiednimi normami i certyfikowany.

Jak pokazują statystyki, stosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej, a w tym przypadku zwłaszcza rękawic ochronnych, pomogło zapobiec 71% urazów rąk i dłoni. Jest to bardzo kluczowe patrząc szczególnie na fakt, iż 21% przypadków orzeczonej całkowitej niepełnosprawności powstałej na skutek wypadku w pracy to właśnie urazy kończyn górnych.

W zależności od rodzaju ryzyka na jakie może być narażony pracownik podczas wykonywania prac w dyrektywie 89/686/EWG środki ochrony indywidualnej podzielone są na trzy kategorie bezpieczeństwa, które dotyczą również zabezpieczenia rąk.

Nie wiesz co wybrać?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci w doborze właściwych środków ochrony.

Podaj poprawny e-mail.
×