PPO-Strzelce

Firma PPO PP jest polskim producentem butów roboczych, obuwia zawodowego i bzpiecznego, funkcjonującym od 1953 roku.

W swojej ofercie posiada ponad 70 modeli, które są obecne praktycznie w każdej dziedzinie polskiej gospodarki – od górnictwa, przez budownictwo, branżę automotive, po przemysł hutniczy, na chemii, rolnictwie i ogrodnictwie kończąc.

W procesie projektowania i produkcji firma stosuje innowacyjne rozwiązania, których celem jest zapewnienie nie tylko bezpieczeństwa, ale także komfortu użytkowania. Dysponuj czteerema zaawansowanymi technologiami do produkcji butów skórzanych oraz całotworzywowych z poliuretanu. Potencjał technologiczny firmy to 8 nowoczesnych linii produkcyjnych. Zakład stawiamy na polskich producentów zarówno skór naturalnych, jak i pozostałych komponentów. Całość produkcji odbywa się w Polsce.

Wyróżniającym faktem jest to, że 61% pracowników stanowią osadzeni, którzy realizują program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Praca dla więźniów”. Osoby pozbawione wolności zatrudnione są na wszystkich etapach produkcji, zaczynając od rozkroju, szwalni, montażu, aż do wykończenia obuwia. Praca stanowi dla nich odskocznię od więziennej codzienności, ale także przynosi korzyści finansowe.